Способи боротьби з закипанням сонячних колекторів.

Проблема перегріву сонячних колекторів часто приносить незручності споживачеві і веде до погіршення робочих характеристик сонячної системи, а то й до виведення її з ладу.

Є кілька способів уникнути перегріву колекторів під час їх експлуатації.

Правильний розрахунок сонячної системи.

Дуже часто продавці сонячних систем, спокушені бажанням заробити якомога більше, проектують більше колекторів, ніж це необхідно для покриття потреб замовника.73 vakkumnyie kollektoryi Способы борьбы с закипанием солнечных коллекторов.

Якщо в зимовий час за рахунок менш тривалого світлового дня і більшої хмарності ще є шанси на повне споживання гарячої води або тепла виробленої сонячною системою, то в літній час, коли продуктивність такої системи значно вище, перегріву без спеціальних заходів не уникнути.

Для того, щоб уникнути закипання в системах для приготування гарячої води, необхідно провести розрахунок таким чином, щоб колектора виробляється не більше гарячої води, ніж потрібно споживачеві.

Більш складне завдання з сонячними колекторами, покликаними підтримувати систему опалення. У таких системах надлишок тепла влітку очевидний.

Скидання надлишкового тепла в басейн.

bassein 1024x768 Способы борьбы с закипанием солнечных коллекторов.

Найпростіший і популярний спосіб боротьби з закипанням сонячних колекторів - використовувати басейн для скидання надлишку тепла.

Цей спосіб відмінно підходить для відкритих басейнів і не рекомендований для басейнів в приміщенні, так як влітку вода в закритому басейні і без будь-якого додаткового підігріву піднімається досить високо. У такому басейні ви вже точно не знайдете рятівну прохолоду від палючого літнього сонця і спеки. А якщо ще в такий басейн скидати надлишок тепла з сонячної системи, то дуже легко перетворити його в хамам.

Більше того басейни є далеко не в кожному приватному будинку, тому такий спосіб можна застосувати не для кожної сонячної системи.

Скидання води в каналізацію.

kanalizatsiya Способы борьбы с закипанием солнечных коллекторов.Ще один простий і незначними спосіб боротьби з перегрівом колекторів. У разі, якщо сонячна система нагріла воду в бойлері до граничної температури, відбувається автоматичне скидання гарячої води в каналізацію, відповідно гаряча вода в бойлері розмішується холодної, її температура знижується, і «звільняється місце» для поглинання додаткового тепла, виробленого сонячною системою. Але якщо надлишок тепла дуже великий, витрата зливаємо води сильно зростає і вартість такої затії себе не виправдовує. Інша справа, якщо у вас є своя свердловина, і ви без жодного збитку сімейному бюджету можете зливати надлишкову гарячу воду в каналізацію.

Зашторювання сонячних колекторів.

Roletyi dlya solnechnyih kollektorov Способы борьбы с закипанием солнечных коллекторов.На сонячні колектори встановлюються ролети з електопріводом. Коли температури води в бойлері непрямого нагріву піднялася до потрібного споживачеві рівню, ролети автоматично закривають сонячні колектори, запобігаючи потрапляння сонячних променів. Коли гаряча вода знадобиться знову, ролети піднімуться. Дана система досить-таки просто реалізується, але вимагає певних витрат на покупку і установку захисних ролетів з електроприводом. Більше того цей захід з великою ймовірністю відмови. Зазвичай ролети опускаються під своєю вагою вертикально, а у випадку з колекторами їм доведеться рухатися по похилих напрямних попадання листя в направляючі може утруднити рух ролети, а то й застопорити його.

Використання розсіювача тепла.

Надійний варіант відведення надлишкового тепла. У магістраль сонячної системи встановлюється розсіювач тепла (Розсіювач тепла). У разі перегріву протока гарячого теплоносія перемикається на розсіювач і відбувається охолодження теплоносія.

Apricus водостічні.

Drainback shema 861x1024 Способы борьбы с закипанием солнечных коллекторов.

Система Водостічні дозволяє справлятися з будь-яким надлишком тепла в сонячних колекторах. У разі її застосування можна використовувати сонячні колектори навіть в дачних будинках.

Якщо в традиційних системах магістраль і маніфолд сонячного колектора завжди заповнені теплоносієм, то в Apricus Водостічні теплоносій подається тільки тільки тоді, коли потрібен відбір тепла. В інший час теплоносій зберігається в спеціальній ємності (Танк водостічні). Система не вимагає воздухоотводчиком, сепаратора повітря та розширювального бака. Потрібен тільки точний підбір циркуляційного насоса.

Apricus водостічні застосовується в сонячних системах будь-якої потужності і будь-якого призначення, будь то підтримка опалення, ГВС, басейн або їх всілякі поєднання.

Але не з усіма колекторами застосовна система Drainback. Відсутність сонячних колекторів, розрахованих на роботу в системах Водостічні і здатних витримувати екстремальні температурні режими, і пояснює, чому ця технологія ще не набула популярності в Україні.


Також вам Буде цікаво:

& NBSP;

Ще статті за схожою темі:

Trackback from your site.

image1
image1
image1
  • certificados
  • certificadosLogos
WordPress Lightbox