Теплова трубка

На перший погляд може здатися, що теплова трубка це якесь новоеізобретеніе для перенесення тепла. Але насправді принцип теплової трубки вже давним-давно використовується. Наприклад, часто теплові трубки використовуються для відведення тепла від процесорів в портативних комп'ютерах.

teplovaya trubka Тепловая трубка

Більшість сучасних виробників сонячних колекторів використовують теплову трубку для передачі тепла від нагрітого абсорбера до колектора, через який протікає теплоносій.
Теплова трубка Apricus являє собою порожню довгу трубу з колбою великого діаметру на одному кінці. При виробництві трубки, в нее добавляют определенное количество высокоочищеной дистилированной воды. Потім трубка нагрівається до високої температури для того щоб видалити повітря. У результаті цього в трубці утворюється низький тиск на подобу вакууму, який знаходитися між стінками вакуумної трубки.

Teplovyie trubki 300x224 Тепловая трубка

Але якщо вакуум у вакуумній трубці потрібен для теплоізоляції, то низький тиск в тепловій трубці потрібно для зміни властивостей води в тепловій трубці.

Багатьом відомо що температура кипіння води на рівні моря соcтавляет 100С. Так само багатьом відомо що якщо піднятися на гору, то температура кипіння води стане нижче. Це відбувається тому, що тиск в горах нижче ніж тиск на рівні моря.

teplovaya trubka2 Тепловая трубкаТиск у тепловій трубці та кількість води підібрано так, що температура кипіння рідини знаходиться на рівні 30С.

Тобто досить нагріти теплову трубку до температури вище 30 З.

Вода почне випаровуватися. Це пар швидко піднімається в балон теплової трубки, несучи з собою велику кількість тепла. Балон вставлений в колектор, через який циркулює теплоносій із системи опалення або гарячого водопостачання. Пар в балоні конденсується і повертається в нижню частину теплової трубки.

Дуже важливо при цьому, щоб кут нахилу колектора був від 20 до 80 градусів. Це дає можливість максимально ефективно транспортувати теплову енергію за допомогою теплової трубки.

Теплова трубка, поряд з вакуумною, є ще одним важливим елементом, від якого залежить ефективна робота сонячного колектора. Незважаючи на гадану простоту пристрою теплової трубки, для її виробництва потрібно близько 20 ретельно контрольованих виробничих циклів.

Теплова потужність

Робота теплової трубки - це максимально швидка передача тепла. Виходячи з цього, потужність передачі тепла тепловою трубкою повинна бути завжди вище, ніж та потужність тепла, яка поглинається сонячним адсорбером. Теплова трубка Apricusспособна перенести 110 Ватт тепла, в той час як вакуумна трубка з абсорбером здатна виробити не більше 65 Ватт. Це дає повну впевненість в тому, що все тепло поглинене від сонця буде перенесено до колектора.

Термін служби

teplovaya trubka3 Тепловая трубка

Якість матеріалу, з якого виготовлена ​​теплова трубка, відіграє величезну роль і суттєво впливає на термін її служби. При використанні недоочищеними води, в процесі її випаровування будуть утворюватися солі, які будуть осідати на стінках труби і погіршувати її теплообмін. Але це не найгірше що може статися з трубкою .

Більш важливим аспектом є якість очищення міді, з якого виготовлена ​​трубка. Для виробництва трубки, якість міді має бути на дуже високому рівні. Допускається наявність лише залишкової кількості кисню, або інших домішок. Інакше в процесі експлуатації домішки будуть вимиватися з стінок трубки, що може викликати втрату герметичності трубки і утворення повітряного кишені у верхній частині балона. Якщо таке станеться, то теплопередавальні властивості теплової трубки погіршаться, і продуктивність колектора зменшиться.

Компанія Apricus виробляє свої теплові трубки самостійно відповідно до стандортом ISO9001:2008, і ретельно контролює кожен з етапів виробництва.

См. також:

Монтажна рама
Колектор
Вакуумна трубка
Теплова трубка

Trackback from your site.

image1
image1
image1
  • certificados
  • certificadosLogos
WordPress Lightbox