Перегрів сонячного колектора:причини і наслідки.

При постійному сонячному випромінюванні відбувається нагрів сонячного колектора і, як наслідок, нагрів теплоносія і побутової води. Якщо тепло з колектора не забирати за допомогою теплоносія, його температура може значно піднятися. Температура колектора може досягати 200С і вище.

Такий нагрів відбувається в основному тоді, коли продуктивність сонячної системи значно перевищує споживання гарячої води. Більше того, звичайна сонячна система в такому випадку стагнує, теплоносій закипає, утворюючи «парову пробку», яка не дозволяє теплоносію циркулювати доти поки вона не самоусунутися. Іншими словами перегріта сонячна система починає працювати лише тоді, коли теплоносій з пароподібного стану перейде в рідкий - конденсується. Зазвичай конденсація відбувається вночі, коли нагрівання колектора сонячними променями припиняється.

Часта стагнація сонячної системи приносить чимало незручностей користувачам. Так, если вода в аккумулирующей емкости уже в начале дня нагрелась до предельной температуры и больше не может принимать тепло, производимое солнечными коллекторами, контроллер останавливает циркуляцию теплоносителя. Коллектор постепенно перегревается и стагнирует.

Если после этого вы используете приготовленную горячую воду и потребуется догрев воды в бойлере, то это станет возможным только после конденсации теплоносителя в коллекторе. Скорей всего солнечная система сможет дальше греть воду только на следующий день, после ночной конденсации. Таким образом у нас есть солнечная система с высокой производительностью, но нам придется пользоваться электродогревателем или другим источником тепла для приготовления горячей воды, так как солнечная система временно не работает.

Перегрев солнечных коллекторов также влияет на состояние теплоносителя. Из-за частого перегрева даже самый качественных теплоноситель может потерять свои рабочие характеристики. Возможно образование комков, которые в дальнейшем очень тяжело устранить.

Є кілька способів запобігання перегріву сонячних колекторів. Найпопулярніші з них:

  • Скидання тепла в басейн.
  • Скидання гарячої води в каналізацію.
  • Зашторювання сонячних колекторів.
  • Зниження температури за допомогою розсіювача тепла.
  • Застосування системи Apricus водостічні.

Про всі способи боротьби з перегрівом читайте в наступних статтях.


Також вам Буде цікаво:

& NBSP;

Ще статті за схожою темі:

Trackback from your site.

image1
image1
image1
  • certificados
  • certificadosLogos
WordPress Lightbox