Вакуумний або плоский колектор.

Дуже часто серед фахівців у напрямку сонячних колекторів йдуть суперечки про те, який колектор більш ефективний. Найчастіше, через те, що кожен “хвалить своє болото”, найкращим стає той вид колектора, на якому спеціалізується та чи інша компанія.

Компанія Апрікус виробляє і плоскі і вакуумні колектора. Ми, як офіційний представник в Україні, можемо запропонувати споживачеві всю лінійку продукції і незалежно оцінити переваги одного виду сонячного колектора над іншим.

Спробуємо розібратися, який же все таки колектор виділяється кращими робочими показниками.

Для підрахунку продуктивності сонячних колекторів приймаємо дані по сонячної інсоляції для Одеси згідно середнім значенням з сайту NASA за 15 років.

Використовуємо паспортні технічні характеристики сонячних колекторів.

Вакуумний сонячний колектор Плоский сонячний колектор
Apricus AP-30 Apricus FPC-32
Аппертурная площа – 2,83 кв.м.
Світлопропускна здатність Е0 – 0,687
Коефіцієнт тепловтрат А1 – 1,505
Коефіцієнт тепловтрат А2 – 0,011
Аппертурная площа – 2,8 кв.м.
Світлопропускна здатність Е0 – 0,749
Коефіцієнт тепловтрат А1 – 2,77
Коефіцієнт тепловтрат А2 – 0,023

Розрахунок проводимо за чотирма днях в різні місяці року:

18 Січень 24 Квітень 20 Липень 21 Жовтень

& NBSP;

У перебігу світлового дня кут падіння сонячних променів постійно змінюється, що значно впливає на продуктивність сонячних колекторів. Тому розглядаємо погодинну продуктивність з урахуванням кута падіння сонця і температури повітря.

Січень
Pochasovaya proizvoditelnost v yanvare Вакуумный или плоский коллектор. Proizvoditelnost v yanvare Вакуумный или плоский коллектор.

& NBSP;

Квітень
Pochasovaya proizvoditelnost v aprele Вакуумный или плоский коллектор. Proizvoditelnost v aprele Вакуумный или плоский коллектор.

& NBSP;

Липень
Pochasovaya proizvoditelnost v iyule Вакуумный или плоский коллектор. Proizvoditelnost v iyule Вакуумный или плоский коллектор.

& NBSP;

Жовтень
Pochasovaya proizvoditelnost v oktyabre Вакуумный или плоский коллектор. Proizvoditelnost v oktyabre Вакуумный или плоский коллектор.

Як видно з графіків, продуктивність вакуумного сонячного колектора в більшості випадків вище плоского.

Однакова продуктивність може спостерігатися лише в полуденний час, коли кут падіння сонячних променів близький до прямого.

З даного матеріалу слід, що вакуумний сонячний колектор показує вища продуктивність на протязі всього року. Якщо ж потрібно сезонна робота, то використання плоского колектора буде більш виправданим за рахунок низької ціни.

Повна версія статті pdf download Вакуумный или плоский коллектор.

& NBSP;

& NBSP;

& NBSP;

& NBSP;

& NBSP;

& NBSP;


Також вам Буде цікаво:

& NBSP;

Ще статті за схожою темі:

Trackback from your site.

image1
image1
image1
  • certificados
  • certificadosLogos
WordPress Lightbox