Види сонячних колекторів

Низькотемпературний безстекольний сонячний колектор
Nizkotemperaturnyj bezstekolnyj solnechnyj kollektor 300x202 Виды солнечных коллекторов

Даний вид сонячного колектора найчастіше використовується для нагріву води в бассейнах.Часто його називають безстекольним (неглазурованими), так як у нього немає скляних деталей і покриттів.

Колектор складається з чорних листів пластику або гуми, між якими по трубчастим каналах протікає вода. Чорна поверхня нагрівається променями сонця і передає тепло воді. Ці панелі ефективні для нагріву великих обсягів води з невеликою температурним підвищенням. Данные солнечные коллектора сложно найти в продаже. Вони не набули широкого поширення через свою вузької спрямованості і обмеженого часу роботи. Відсутність будь-якого теплоізолятора робить їх непридатними для використання навіть при температурі повітря 20 С.

Концентричний (параболічний) сонячний колектор

Koncentricheskij parabolicheskij solnechny kollektor Виды солнечных коллекторов

Використовуються ці сонячні колектора тоді, коли потрібен нагрів води до температур вище 100С. Наприклад, для парових систем опалення або у виробництві (стерилізація).

Сама назва походить від того, що такий сонячний колектор концентрує за допомогою дзеркала сферичної форми сонячні промені на нагрівачі. Нагрівач розташований у фокусі цього відбивача і сприймає на себе всі сонячні промені, які падають на поверхню дзеркала. Для максимальної продуктивності параболічний колектор, як ще його називають, повинен обертатися в двох площинах, підлаштовуючись під рух сонця. Знову-таки, за специфічного призначення і великої вартості концентричні колектори мало поширені.

Плоский сонячний колектор

Ploskij solnechnyj kollektor Виды солнечных коллекторов

Плоскі сонячні колектори через простоту своєї конструкції випускаються багатьма виробниками. Через відносно невисокій вартості вони користуються досить таки високою популярністю.

Складається сонячний колектор з теплоізольованого короби, поверхні з високим поглинанням сонячної енергії і мідних труб. Зверху вся конструкція накривається спеціальним високоміцним склом. Рідина, протікаючи по трубках колектора, відбирає тепло у абсорбера нагріваючись таким чином.

Плоскі колектора відрізняються між собою хіба що різними розмірами, форматом сторін, вагою та естетичними властивостями.

Враховуючи те, що втрати тепла попереджені в колекторі тільки з одного боку, а з лицьового боку теплоізоляція відсутня, плоскі колектора підходять тільки для сезонного використання і теплих кліматичних зон і призначені нагрівати воду для основного побутового використання.

Вакуумний трубчастий колектор

Vakuumnyj trubchatyj kollektor Виды солнечных коллекторов

Вакуумний колектор складається з ряду скляних труб, в яких міститься адсорбер і теплова трубка. Адсорбер, поглинаючи сонячні промені і нагріваючись, передає зібране тепло мідній трубці. Далі нагріта мідна труба передає тепло теплоносію.

Враховуючи те, що всі поверхні, які нагріваються сонячними променями, відокремлені від зовнішнього повітря вакуумом, а відповідно тепловтрати зведені до нуля, використання вакуумних сонячних колекторів можливо навіть взимку при морозах. Таким чином вакуумний колектор може використовуватися не тільки для підігріву води для побутових потреб, але також і для підігріву води в системі опалення взимку.

Враховуючи можливість використання не тільки влітку, а й взимку вакуумні колектора користуються досить-широким попитом як для котеджів, так і для басейнів, виробництв та багатоквартирних житлових будинків.


& NBSP;

Також вам буде цікаво:

Ще статті за схожою темі:

Trackback from your site.

image1
image1
image1
  • certificados
  • certificadosLogos
WordPress Lightbox