розрахувати вартість системи

Вакуумна трубка

Вакуумна трубка
Вакуумна трубка є серцем сонячного колектора. Саме вона відповідає за поглинання світла та трансформацію його в тепло.

Конструкція трубки
Конструкція такої вакуумної трубки для сонячного колектора була розроблена в 1980-х роках і з того часу зветься «сиднейською» або «подвійною» трубкою. Складається із двох скляних труб одна з яких вставлена ​​в іншу. Торці цих труб запаяні. Внутрішня труба має покриття чорного кольору, яке поглинає сонячне світло, а з місця між трубами видалено повітря.

Міцне скло
Скло вакуумної труби виготовлене зі спеціального боросилікатного скла. Цей матеріал використовується в усьому світі для виготовлення кухонних варильних поверхонь. Боросилікатне скло має дуже велику в'язкість (не плутати з твердістю) та стійкість до утворення тріщин. Також боросилікатне скло відрізняється дуже великою світлопропускністю (більше 92%/2мм товщини)

Стінки трубки відповідають усім стандартам та виготовлені зі скла товщиною 1,8 мм. Це дозволяє захищати трубку від пошкодження градом. При тестуванні вакуумні трубки проходять випробування ударами металевої кульки діаметром 30 мм, кинутої з різної висоти.

Вакуум
Вакуумні трубки називають вакуумними через процес вакуумування простору між двома трубами. В результаті цього процесу між трубками знаходиться безповітряний простір. Завдяки відсутності повітря, трубка має дуже низьку теплопровідність. Більшість сонячного тепла, яке пройшло крізь трубку, не віддається назад в атмосферу навіть коли на вулиці дуже холодно. Ось чому вакуумні сонячні колектори ідеальний вихід для гарячого водопостачання у місцях з холодними зимами.

Вакуумна ізоляція
Вакуум є чудовим ізолятором і запобігає витоку тепла. Саме тому вакуумні труби дуже ефективні в різних погодних умовах та здатні виносити великі перепади температур усередині труб та зовні. Ось чому вакуумні труби ідеальний вихід для гарячого опалення у місцях з дуже холодними зимами.

Баріумний поглинач
Для того, щоб забезпечити життєстійкість вакуумної трубки до 15-20 років, у безповітряний простір вводять спеціальний газ. Це баріумний поглинач. Він запобігає попаданню будь-яких газів, у тому числі й азоту, які з часом можуть просочитися у вакуумний простір. Якщо це станеться, то вакуумна трубка погано зберігатиме тепло, що призведе до погіршення ефективності колектора. Вступаючи в реакцію з газами баріумний поглинач змінює колір внутрішньої стінки труби, зі срібного вона стає білою. Таким чином, ми дуже легко можемо виявити несправну трубу.

Сонячний абсорбер
Внутрішня стінка покрита тонким шаром чорного нітриту алюмінію. Він дозволяє поглинути понад 95% падаючого сонячного випромінювання. Цей винахід вже існує понад 20 років і встиг довести своє призначення та довговічність.

Ефективність
Завдяки тому, що в сонячному колекторі скомбіновані та високоефективні сонячний абсорбер та вакуумна ізоляція, це покриття здатне витримати температуру понад 2000З цим зовнішнє скло залишиться холодним. При сильному сонячному випромінюванні вакуумна трубка здатна виробляти більше 60 Вт тепла, які можуть бути спрямовані на підігрів гарячого водопостачання.

Утилізація тепла
Тепло, яке поглинається абсорбером, має бути перенесене воді, яку нам потрібно нагріти. Найпоширенішими способами перенесення є: прямий водяний потік, U-подібна трубка, труба в трубі або теплова трубка. Apricus використовує теплову трубку для перенесення тепла від абсорбера до колектора.

розрахувати вартість системи